Motocyklové novinky / koncepty CFMOTO na EICMA 2023

Motocyklové novinky / koncepty CFMOTO na EICMA 2023

Motocyklové novinky / koncepty CFMOTO na EICMA 2023

CFMOTO vzbudilo na veletrhu EICMA 2023 nadšení a vrhlo světlo na budoucnost s výkonnou modelovou řadou

VIZE V POHYBU,

která vyvolává emoce: CFMOTO se objevilo ve velkých sálech milánského výstaviště na 80. ročníku veletrhu EICMA. Společnost z čínského Chang-čou a jedna z nejrychleji rostoucích značek v oboru s rozsáhlou mezinárodní expanzí a rychle se měnícím portfoliem produktů.

Tisková konference

stiskla tlačítko „START“ programu veletrhu EICMA a udala tón, když se na pódiu rozzářila světla Markuse Fercha, viceprezidenta pro prodej v Evropě, a Carlese Solsony, ředitele designu, kteří představili nový sériový model, koncepty a speciální motocykly před stovkami lidí sledujících dění na místě i po celém světě díky globálnímu streamingu prostřednictvím oficiálních účtů CFMOTO na sociálních sítích.

125NK CONCEPT

Rodina NK je připravena přivítat nového člena. S modelem 125NK CONCEPT je společnost CFMOTO připravena zaplnit prázdné místo v segmentu 125 ccm odvážnou, smělou a jedinečnou vizí dokonalého stroje pro zábavu. Nahý motocykl pro novou generaci jezdců, kteří jsou oddáni preciznosti, jedinečnosti a připraveni střihnout si The Edge jako nikdy předtím.
Identita modelu 125NK CONCEPT je bezprostřední a přitažlivá díky designu, který představuje motocykl NK-C22 Concept. Jednostranná kyvná vidlice zdůrazňuje karbonový kryt zadního kola, zatímco štíhlá zadní část roste až k sedlu jezdce, poblíž kterého najdeme sportovní výfukový systém, který podtrhuje linii příčné stavby motocyklu.

Velká ramena nádrže jsou umocněna jedinečnými bočními panely, které se rozvíjejí směrem dopředu, kde je umístěno LED světlo se speciálním uspořádáním podpisu. Všechny tyto designové prvky jsou umocněny barevným provedením, které účinně přenáší živou dynamiku tohoto koncepčního motocyklu. Model 125NK CONCEPT předjímá jeden z nejočekávanějších produktů v nabídce CFMOTO. Rozšíří rodinu NK, ale také zaujme zvláštní místo v srdci mladých nadšenců dvou kol.

MT-X CONCEPT

je manifestem dobrodružství „X“, kterým je třeba čelit, když se soustředíme na high-tech vizi a zároveň žijeme současnost v neustálém pohybu. Jedinečný styling grafiky a barev dodává správnou osobnost schopnému stroji, jakým je MT-X Concept: the octanium barva je synonymem dobrodružství, vyzrálého přístupu k novým výzvám, zatímco fluo akcent je závodní duch CFMOTO deklasovaný na zábavu a neomezené objevování.

Určete si své limity…

…v grafice a barvách se mísí pruhy dobrodružství a závodění, zatímco odvážnost designu je poznamenána liniemi a plochami, které plynule přecházejí ze zadní části kola do přední a naopak.

DNA MT-X

Mohutnou přední část charakterizuje plnohodnotný LED světlomet, zatímco vertikální 8″ TFT dotykový displej je inspirován navigační věží rallyových motocyklů. Také plovoucí boční kapoty jsou přímou vzpomínkou na dobrodružné motocykly, které poznamenaly éru pouštních závodů. Přední 21″ kolo, vysoká světlá výška a zvýšený zdvih odpružení jsou zásadními prvky pro překonání každé překážky na cestě. Zadní panely, ploché sedlo jezdce a štíhlá záď jsou výraznými znaky offroadové DNA, která je v konceptu MT-X zakořeněna.

Každý konstrukční prvek hraje klíčovou roli pro dokonalé usazení palivové nádrže, která je v porovnání s ostatními dosavadními výrobky MT umístěna níže. Množství paliva uložené na správném místě účinně snižuje těžiště, optimalizuje celkové vyvážení a zlepšuje jízdní vlastnosti za každých podmínek. Žádné hranice nemohou zadržet neomezený příval dobrodružství dokonalého stroje Explorer Machine.

450MT

osvědčená a úspěšná platforma paralelního dvouválce o objemu 449 cm3 společnosti CFMOTO byla vyladěna a zdokonalena pro zábavu a vzrušení z dobrodružné jízdy. Motor 450MT poskytuje výkon 32,5 kW při 8500 ot/min a 44 Nm při 6250 ot/min, zatímco dvojité vyvažovací hřídele zlepšují plynulost reakce na plyn a drasticky snižují vibrace. Díky klikovému hřídeli s úhlem natočení 270° nadchne uživatele charakteristický zvuk motoru CFMOTO při každém zrychlení a za každých podmínek. Díky tomu je také jízda neuvěřitelně snadná, pokud vezmeme v úvahu i 175kg suchou hmotnost.
Ovladatelnost na silnici i v terénu je podpořena 200mm zdvihem odpružení KYB s možností nastavení předpětí a 20 stupňů tlumení. Ergonomie je vyladěna tak, aby poskytovala komfortní jízdu na větrných cestách, ale zároveň zaručovala plnou kontrolu na těch nejdrsnějších trailech díky vysoko ohnutým řídítkům a speciálním foodpegům.

Technické parametry

Terénní vlastnosti motocyklu se projevuje jak v technických parametrech, tak v kapotáži a designu; přední kola 90/90-21″ a zadní 140/70-18″, světlá výška 220 mm a výška sedla 820 mm (800 mm s volitelným sedlem).

ABS BOSCH

Pro zlepšení jízdních vlastností v terénu lze dvoukanálové ABS BOSCH na zadním kole vypnout pomocí speciálního tlačítka na řídítkách. Také systém BOSCH TCS lze vypnout prostřednictvím zakřiveného 5″ barevného TFT displeje s připojením Bluetooth.

CFMOTO 800NK GP

Nejvýkonnější naháč z řady NK je naplněný ambicemi a podstatou závodního projektu CFMOTO Moto3™, který je součástí MotoGP™. Model 800NK GP je připraven vyrazit na trať se sportovní jízdní pozicí a elitními technickými prvky od stejných dodavatelů, kteří podporují závodní tým.
Od pneumatik přes brzdy, špičkové nastavitelné odpružení, výfuk slip-on, zvýšené stupačky, snížená řídítka, CNC díly, ochranu vidlice a kyvné vidlice až po konfiguraci s jedním sedadlem. Vše na NK GP je orientováno na závodění, a to nejen speciální livrej Moto3™, který přenáší Cut The Edge na závodní dráhu.

450CL-C rodina

Rodina CL pokračuje ve svých vibracích: model 450CL-C se poprvé objevuje na evropské půdě. Nový model CFMOTO „Cool Life Cruising“ je podpořen rodinou 700CL-X. Inovace jsou pro společnost CFMOTO hlavní prioritou, ale stejně tak i výraz a design: proto se zrodila společnost Custom Works. Díky nejlepším řemeslným technikám v celém motocyklovém průmyslu se na veletrhu EICMA 2023 objevili modely CL-C LOW RIDE a CL-X SPIRIT.

Model CL-C LOW RIDE přebírá všechny jasné stylistické rysy řady CL-C a přináší zcela novou fazónu pohody. Bobberský styl zadní části je umocněn čočkovitým ráfkem, na který se vejde pneumatika velkých rozměrů, zatímco jednomístné uspořádání je zkrášleno kontrastním prošíváním. Agresivní postoj modelu LOW RIDE umocňuje dvojitý výfukový systém, zatímco kryt motoru připomíná barvu akcentu po celém motocyklu. Tradiční palivová nádrž CL-C ve tvaru slzy byla pochromována a upravena.

Při ctění tradice přináší rok 2023 pohled přímo na přední část scény modelu CL-X SPIRIT. Duši scramblera osměluje nový vyšší dvojitý výfuk, který se nachází pod čerstvě profilovaným sedlem s upraveným tvarem a kvalitní kůží. Další součástí proměny jsou stejně jako paprsková kola s terénními pneumatikami. aktualizované odpružení a brzdy udržují vibrace scrambleru s velkou dávkou stylu díky vyhrazenému laku karoserie, který dokonale zvýrazňuje trubkový rám.

Markus Ferch

„Doba se rychle vyvíjí a my také. Naší vizí bylo a je stát se prémiovou globální značkou motoristických sportů. K dosažení této vize sledujeme jasnou strategii globalizace, elektrifikace a konektivity.“ řekl Markus Ferch, viceprezident prodeje CFMOTO pro Evropu. Snaha o dokonalost se nezpomalí ani neustane. společnost CFMOTO založila značku a nyní pálí na všechny válce, aby zůstala věrná své inovativní podstatě. Vynikající vozidla, prvotřídní kvalita a emotivní design a nápady pomáhají firmě být vidět, být slyšet a být součástí každodenního života a mobility.