RBI Grand Master Award

Po dokončení tří mnohadenních letošních offroad rallye bitev, dohromady sčítajících tisíce kilometrů závodníky neprobádaných tras táhnoucích se skrze divočinu, lesy, hory a pouště je jasné, kdo nyní získal titul celkového šampiona letošní sezóny RBI Sport ve třídě čtyřkolek!

RBI Grand Master Award

jsou celkem tři, doslova dechberoucí offroad maratony, kterých se zúčastnilo nespočet výborných závodních jezdců.  Fenix ​​Rally, Breslau a Balkan Rallye dohromady na základě sečtení dosažených skóre určily, kdo je vítězem čtyřkolek pro rok 2022!

Po dokončení tří mnohadenních letošních offrroad rallye bitev, dohromady sčítajících tisíce kilometrů závodníky neprobádaných tras táhnoucích se skrze divočinu, lesy, hory a pouště je jasné, kdo nyní získal titul celkového šampiona letošní sezóny RBI Sport ve třídě čtyřkolek!

Jeden ze dvou výjimečných závodníků týmu CFMOTO THUNDER RACING TEAM dokázal nevídané. Právem smekáme odvaze, vytrvalosti, síle a především zručnosti, kde tyto vlastnosti celému světu nyní s pokorou předvedl Adomas Gančierius na svém závodně upraveném stroji CFMOTO X1000.

„Sportovci, se kterými jsme museli po celou sezónu závodit, byli opravdu soutěživí, takže toto ocenění dokazuje, že jsme silní.“ 

A. Gančierius

Adomas poděkoval celému týmu za odvedenou práci a obětavost a vyslovil také svá poděkování všem obchodním partnerům, kteří tým podporují a tím umožňují týmu závodit a dosahovat tak vysokých výsledků.

Unavený, ale šťastný ředitel závodu Alex Kovatchev už předestřel počáteční plány pro příští rok 2023 série RBI. Prvním offroad závodem, pravděpodobně ve třetím březnovém týdnu, se má stát Fenix ​​Rally. Rallye Breslau 2023 je plánován na začátek července a další, v pořadí již 11. ročník Balkan Offroad Rallye je naplánován na začátek měsíce října.

CFMOTO THUNDER RACING TEAM

Fenix Rally 12. – 19.3.2022

Rally Albania 4. – 11.6.2022

Breslau Poland Rallye 27.6. – 1.7. 2022

Balkan Rallye 25. – 30.9.2022

Fenix Rally (12.3. – 19.3.2022)

Vítězství CFMOTO Racing Teamu ve Fenix Rally 2022.

Napínavý a velice náročný závod skrze saharskou poušť, jehož se účastnilo jeden a půl stovky posádek skončil v sobotu 19.03.2022. Během sedmi dnů museli účastníci závodu překonat nejen náročné rychlostní etapy, které se táhly dunami a těžkým terénem, ale také písečnou bouři, která trvala několik dní a kvůli které museli pořadatelé na jeden den změnit trasu.

Antanas Kanopkinas, který v loňské rally obsadil čtvrté místo, se letos vyšplhal na nejvyšší místo v hodnocení čtyřkolek: 1. místo

Adomas Gančierius, který loni obsadil druhé místo, předvedl v poslední den rally nejlepší čas mezi čtyřkolkami a zopakoval svůj předchozí výsledek – obsadil  2. místo v celkovém hodnocení čtyřkolek.

Vítěznými stroji, které obsadily první a druhé místo Fenix Rally 2022 jsou čtyřkolky CFMOTO CFORCE 1000!

Rally Albania (4.6. – 11.6.2022)

CFMOTO THUNDER RACING TEAM museli doslova bojovat do poslední kapky potu a paliva, aby s hrdostí obstáli v tomto závodu a dosáhli cíle.

Albania je drsná sedmidenní soutěžní výzva, která dohromady sčítá více než 2000 km. Den čtrvrtý tohoto Rally lze zřejmě označit ze závodních dní jako ten nejtěžší.

„Byl to velmi náročný den s několika překvapeními od organizátorů – na čerpacích stanicích nebylo žádné… palivo. Účastníci museli překonat nejčlenitější terén a zároveň šetřit palivo. Nebylo to jednoduché pro všechny.“

Rally Albania nedopřála odpočinku každému členovi závodního týmu. Zde si doslova sáhli na dno svých sil. CFMOTO THUNDER RACING TEAM mnohé, bez předchozího včasného oznámení překvapil svojí účastí na tomto závodě. Nepředvídatelné okolnosti zapříčinily změny závodů, a tak se musel celý tým shodnout v řádu několika málo chvil na účasti v jiném závodu. Vyjma toho, že se celý tým musel bleskově přepravit do Albánie bylo potřebné se připravit na tratě. Dostudovat a zapamatovat si tratě včetně bezchybné přípravy, kde se při závodu žádná chyba neodpouští, bylo těsně před zahájením samotného závodu jak fyzicky, tak především psychicky pro všechny náročné. Odhodlání týmu bylo obrovské. Vrhli se do nemožného… Sedm dní adrenalinu, potu, poruch a sebezapření se dá popsat slovy „sedm dní neskutečného boje“.

Antanas Kanopkinas se nakonec těšil z 2. místa a Adomas Gančierius skončil na 4. místě.

Vybojované pozice s umístěním v první pětce byly tou správnou zaslouženou odměnou za veškerou vynaloženou píli.

Breslau Poland Rallye (27. 06. – 01. 07. 2022)

Jedno z největších evropských rallye akcí – Breslau Rallye v Polsku, probíhalo v západní části Polska, na dvou vojenských polygonech u měst Zagan a Drawsko Pomorskie. Na start prologu se postavilo více než 250 posádek, které soutěžily na motorkách, čtyřkolkách, SSV, osobních a nákladních autech. Rallye s celkem 5 etapami rozloženými až na celkových 1500 km. Fabrický tým CFMOTO Thunder Racing Team zde samozřejmě nechyběl se stabilním týmem a bojovníky za řídítky čtyřkolek – závodníky Antanas Kanopkinas a Adomas Gančierius.

Pro jednoho z členů týmu, A. Kanopkinase, který se loni umístil na druhém místě v hodnocení čtyřkolek, letošní neúspěchy začaly již první den. Pro technické problémy nezvládl první dvě rychlostní zkoušky a po časových penalizacích se propadl ve výsledkové tabulce. Ve zbývajících dnech se snažil získat ztracené pozice a po posledním rychlostním úseku se posunul do top 15 celkového pořadí čtyřkolek, skončil na 15. místě.

„Takže Rallye Breslau je za námi. Polovina poslední etapy byla velmi rychlá a druhá polovina byla především o navigaci. Opravdu jsem si to užil, neudělal jsem žádnou chybu, jezdil jsem opravdu opatrně, chránil jsem svou čtyřkolku, protože jsem neměl šanci posunout se v pořadí umístění výše. Bylo tedy bezpečné dokončit závod bez poškození techniky.“

A. Kanopkinas

Boj do posledního kilometru a 3. místo vybojované.

Další člen týmu A. Gančierius bojoval o umístění ve výsledcích až do posledního kilometru závodu. Od v pořadí třetího jezdce ho před poslední etapou v celkových výsledcích dělilo jen pár vteřin. Na předchozí Rallye Breslau skončil na čtyřkolkách na třetím místě, ale získal místo až na čtvrté pozici, protože jeho výsledek pokazilo poškozené kolo v poslední den. Letos se štěstěna obrátila: po čtvrtém startu v poslední etapě dokázal předjet svého rivala a vyšplhat se na 3. místo.

„Poslední den rallye mi chyběl spánek a koncentrace, jen čtyři hodiny mezi cílem noční etapy a startem ranní etapy. Jsem rád, že jsem v cíli bez vážnějších incidentů a se zdravou technikou. Děkuji celému týmu za obětavost a práci.“ A dodává: „Byla to dobrá a zajímavá rallye, která vyžadovala hodně soustředění, protože rychlosti jsou vysoké a navigace náročná. Děkuji všem, kteří nás podporují a sledují. Byla to zábava.“

A. Gančierius po poslední etapě

Poslední letošní rallye Balkan Offroad Rallye 25.-30.09.2022

Bitva o pohár

Šestidenní Balkan Offroad Rally odstartoval v neděli 25.09.2022 v Rumunsku. Nebylo to poprvé, co se čtyřkolky týmu CFMOTO Thunder Racing Team zúčastnily této akce, ale bylo to poprvé, kdy se celý tým ocitl ve velmi napjaté situaci, kdy oba jezdci byli na předních pozicích celkového pořadí RBI Grand Masters a věděli, že musí udělat vše, aby je udrželi.

Balkan Offroad Rally zahrnuje jednu kvalifikační etapu a pět dní sportovní jízdy. Pro organizátory je Rumunsko pro tento typ akce obzvláště příznivou zemí, s širokou škálou povrchů silnic.

Sportovci si během svých závodů museli poradit jak s navigací v horách, tak i v pláních, a to jen pomocí silniční knihy. I když to dělá rallye pro diváky ještě více vzrušující, sportovci CFMOTO Thunder Racing Teamu se netají tím, že hornatý a extrémně krásný terén obvykle znamená jen větší únavu a vyšší šanci na chyby během závodu, ale toto je přesně ten druh výzvy, na který se tým rád připravuje.

První etapa započala v horách v Transylvánii, kde závodní dráha nabízela téměř všechny typy terénů: roviny, pojezdy, pojezdy a jezdecké tratě. kopce, lesy, údolí, řeky, prach a bláto.

Na účastníky kategorie Cross-Country čekalo více než 188 soutěžních kilometrů rozdělených na dvě rychlostní zkoušky. Bylo tam hodně těžkých situací a skoro celý den bylo bláto a navijáky, navijáky a bláto.

Druhá etapa Balkánské Offroad Rally nabídla 254 soutěžních kilometrů pro Cross-Country, rozdělených na dvě rychlostní zkoušky. Pokud jde o Extreme, byla zde dalších 50 kilometrů dlouhá trať se spoustou bahna, kopců a lesů.

Třetí etapa Balkan Offroad Rallye 2022 nabídla více než 300 kilometrů. Účastníci se potýkali s krásami regionu, s různými typy terénů, a hlavně s velmi dobrým počasím. Na velkých pastvinách byly rychlé pasáže šotolinových cest, polních cest a spousta travnatých cest.

Předposlední čtvrtá etapa Rallye projela v oblasti vysokých hor v blízkosti slavné „Transalpinské“ silnice. Nejvyšší úroveň, kterou trasa dosáhla, byla 1850 m. Na závodní dráze byly rychlé lesní cesty a úzké tratě s úžasnými panoramaty. Trať byla částečně drsná a kamenitá, na konci v údolích byly velmi rychlé šotolinové tratě v kombinaci s deštěm. Závodníci z kategorie Cross-Country měli 154 kilometrů proti času, rozdělených na měřené úseky. Extrémní závod měl další ne tak dlouhou, ale opravdu těžkou etapu.

Poslední den Balkánské offroad Rallye nabídl ne tak dlouhé a těžké etapy. Závodní trať vedla závodníky velmi rychlými úseky polních cest mezi poli v údolí Alba Iulia. Opravdu rychlé a prašné úseky se složitou navigací v kombinaci s přejezdy v bahně a řekami. V nabídce bylo nějakých 127 kilometrů proti času pro kategorii Cross-Country a 75 pro Extreme a poté už to bylo velké finále rallye. Na konci víme, kdo jsou noví korunovaní vítězové jubilejního 10. závodu. A také víme, kdo vyhrál v RBI Master Award s nejvyšším skóre z účasti na třech podnicích ze série – Fenix ​​Rally, Breslau a Balkan.

Po týdnu závodů v Rumunsku dorazili jezdci do cíle. Jezdci týmu CFMOTO Thunder Racing Team čelili během pěti dnů závodů široké škále výzev, začínaje špatným zdravotním stavem, pokračující nehodou s převrácením stroje, prasklými pneumatikami a konče mnoha nepředvídatelnými přírodními nebezpečími, které závod ztěžovaly. Ale sportovci, kteří znovu a znovu prokázali své schopnosti, všechny výzvy zvládli a jeden z nich si odváží titul celkového vítěze čtyřkolek pro sezónu 2022. Vítězem je Adomas Gančierius.